Jesteś tutaj: Aktualności ze Związków Regionalnych » Informacje o działaniach » Marek Bansik z ŚZPP po spotkaniu z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego
Aktualności ze Związków Regionalnych
Informacje o działaniach
11.07.2019
Marek Bansik z ŚZPP po spotkaniu z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego
Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan (woj. świętokrzyskie)

W dniu 9 lipca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan – Pana Marka Banasika z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego – Panem Andrzejem Bętkowskim.

Podczas rozmowy Panowie poruszyli kwestie związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw w regionie oraz roli jaką odgrywają instytucje otoczenia biznesu, w tym związki pracodawców na terenie województwa świętokrzyskiego.

Zauważalne jest, iż w dobie często zmieniających się przepisów, szczególnie tych związanychz funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych takich jak nowowprowadzona Konstytucja Biznesu czy ustawa o podatku od towarów i usług, niezbędne jest wspieranie przedsiębiorstw w prawidłowej ich interpretacji. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan organizuje cykliczne spotkania z ekspertami – „O biznesie przy kawie” – podczas których zaproszeni eksperci, m.in. z dziedziny prawa, ubezpieczeń, podatków czy bankowości rozmawiają z uczestnikami na temat mechanizmów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Przedmiotem spotkania była również kondycja gospodarki regionu świętokrzyskiego oraz możliwych kierunków dla jej rozwoju. Województwo świętokrzyskie posiada wysoki potencjał gospodarczy,na co wpływ mają przedsiębiorstwa zarejestrowane na jego terenie. Liczba podmiotów wpisanych do rejestru REGON osiąga w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców najwyższą wartość w Polsce Wschodniej. Biorąc pod uwagę sekcje PKD – w województwie świętokrzyskim dominują firmy handlowe, następnie podmioty budowlane oraz firmy zajmujące się głównie przetwórstwem przemysłowym.

Spotkanie było dla obu stron okazją do wymiany cennych doświadczeń oraz nawiązania głębszej współpracy pomiędzy ŚZPP Lewiatan a Województwem Świętokrzyskim.

źródło: Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Rada Regionów w liczbach
2211
Ilość zrzeszonych pracodawców
173756
Liczba pracowników w zrzeszonych firmach
20
Ilość związków regionalnych
Social media
Dane firmy

Redakcja Strony Internetowej Rady Regionów

Ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/101
85-862 Bydgoszcz

 

+48 504 297 093
katarzyna.m@nzp.org.pl

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać za darmo newsletter? Zostaw nam swój e-mail:

Rada Regionów Konfederacji Lewiatan 2016 All rights reserved
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl