Jesteś tutaj: Aktualności Rada Regionów » Rada Regionów w Polanicy 1-2 marca 2018
Aktualności Rada Regionów

Rada Regionów w Polanicy 1-2 marca 2018
06.03.2018

Dolnośląscy Pracodawcy byli gospodarzami kolejnej Rady Regionów Konfederacji Lewiatan, która odbyła się w dn. 1-2 marca. Na miejsce obrad gospodarze wybrali malowniczą Polanicę-Zdrój.

Obrady Rady Regionów składały się z kilku paneli. W pierwszym Dyrektor Generalny Lech Pilawski omówił kwestie legislacyjne: Konstytucję dla biznesu, zmiany podatkowe VAT, CIT oraz split payment. Dyrektor Pilawski poinformował także o planowanych przez Konfederację wydarzeniach na rok 2018: regatach, pikniku, EFNI oraz spotkaniach kluczowych członków.

Gorącą dyskusję wzbudził temat VAT-u w projektach unijnych. Związki Regionalne postulowały, by przedstawiciele Konfederacji wnieśli to zagadnienie na posiedzenie Komitetu Monitorującego.

Krótko omówiono temat podziału nowych, zwiększonych do 200 tys. złotych, środków przyznanych Wojewódzkim Radom Dialogu Społecznego. Okazuje się, że w regionach nie ma reguły w kwestii wydatkowania tych środków. W części województw powstał konflikt, w innych nie podano kwoty do publicznej wiadomości, jeszcze inni przedstawiciele Rady Regionów są zadowoleni z podziału kwoty.

Prezentację dotyczącą Wolnej Strefy Ekonomicznej Brześć wygłosił Oleg Chwaluk, Prezes WSE Brest. Związki Regionalne wstępnie wyraziły zainteresowanie organizacją wspólnego wyjazdu do Strefy.

Nie zabrakło również prezentacji gospodarza - Dolnośląskich Pracodawców - którą przedstawił Prezes Artur Mazurkiewicz.

Druga część posiedzenia Rady Regionów została podzielona na dwie sale: w jednej Prezesi Związków rozmawiali o zmianach w Statucie Konfederacji wprowadzających instytucję Rady Regionów natomiast w drugiej sali Dyrektorzy Biur regionalnych omawiali praktyczne aspekty prowadzenia działalności związkowe.

Tradycyjnie wieczór poświęcony był na wypoczynek i integrację przy muzyce.

« powrót

Rada Regionów w liczbach
2211
Ilość zrzeszonych pracodawców
173756
Liczba pracowników w zrzeszonych firmach
20
Ilość związków regionalnych
Social media
Dane firmy

Redakcja Strony Internetowej Rady Regionów

Ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/101
85-862 Bydgoszcz

 

+48 504 297 093
katarzyna.m@nzp.org.pl

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać za darmo newsletter? Zostaw nam swój e-mail:

Rada Regionów Konfederacji Lewiatan 2016 All rights reserved
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl